Predaj, odborná montáž a servis Tepelných čerpadiel

Vyberte si zo širokej ponuky kvalitných a úsporných tepelných čerpadiel MasterTherm alebo Panasonic. Pomôžeme Vám s výberom správneho tepelného čerpadla na mieru pre Váš dom a vytvoríme Vám komplexnú cenovo-technickú ponuku zdarma.
Vizualizácia tepelného čerpadla - vonkajšia jednotka vzduch - voda

Produkty

Voda - Voda

tepelné čerpadlá
MasterTherm typu
Voda - Voda

Tepelné čerpadlá typu voda-voda sú zvlášť vhodné pre montáž so systémom studní (čerpacia/vsakovacia) a dostatkom spodnej vody. Tieto hightech zariadenia dosahujú bezkonkurenčne najvyššiu energetickú účinnosť na trhu a tým aj veľmi rýchlu návratnosť Vašej investície do kúrenia. Energetická trieda A+++ pre nízkoteplotné aplikácie (W10W35) a sezónna energetická účinnosť (SCOP) až 7,0. Inými slovami, tieto maximálne efektívne tepelné čerpadlá Vám počas roka dodajú až 7x viac tepelnej energie, ako sami spotrebujú na svoju prevádzku!

Jedná sa o monovalentný vykurovací systém bez pomocného zdroja (elektrokotla). Dostupné s progresívnou inverterovou technológiou v rozsahu riadenia výkonu kompresora od 30 do 100%, koaxiálnym výmenníkom tepla, non-stop monitoringom cez internet. Možnosť predĺženej záruky 7 rokov a dostupná štátna dotácia až do 3400 eur.
Mám záujem
AquaMaster (voda - voda)

AquaMaster

Rad 12 modelov od 10 kw do 90 kw on/off režimom. Kompaktné a veľmi odolné prevedenie konštrukcie tepelného čerpadla. Rýchla návratnosť investície vďaka mimoriadnej účinnosti. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja. Vďaka použitiu koaxiálneho výmenníka sa výmenník tepla nezanáša vápenatými usadeninami.
Viac o tomto čerpadle
AquaMaster Inverter (voda - voda)

AquaMaster Inverter

Rad 5 modelov od 5 kw do 48 kw.  Plynulá regulácia výkonu v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Veľmi rýchla návratnosť investície vďaka najvyšším COP faktorom na trhu vôbec. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja. Vďaka použitiu koaxiálneho výmenníka sa výmenník tepla nezanáša vapenatými usadeninami. Možnosť čerpania štátnej dotácie až do 3400 eur.
Viac o tomto čerpadle
AquaMaster Inverter Combi (voda - voda)

AquaMaster Inverter Combi

Rad 4 modelov s výkonom od 12 do 15 kW, plynulá regulácia výkonu v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Riešenie "všetko v jednom" a integrovaným nerezovým bojlerom pre ohrev TÚV. Špičkové tepelné čerpadlo pre vykurovanie obydlia, bazénu, ohrev vody aj chladenie cez podlahu. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja. Štátna dotácia do 3400 eur.
Viac o tomto čerpadle

Schéma zapojenia sústavy voda - voda

Schéma zapojenia sústavy voda - voda

1 - tepelné čerpadlo Aquamaster Inverter
2 - expanzná nádoba
3 - 3-CV (trojcestný ventil)
4 – bojler s TÚV
5 – vykurovací systém: podlahové vykurovanie alebo radiátory
6 – prívod TÚV do rozvodu domu
7 – prívod studenej vody k ohrevu do bojlera
8 – A – čerpacia studňa, B – vsakovacia studňa

Produkty

Vzduch - Voda

tepelné čerpadlá
MasterTherm typu
Vzduch - Voda

Najobľúbenejší typ tepelných čerpadiel s jednoduchou a rýchlou inštaláciou. V našej ponuke modely split aj monoblok s nominálnymi tepelnými výkonmi od 3 do 30 kW. Ideálny pomer cena/výkon vhodný najmä pre novostavby, existujúce rodinné domy a rekonštrukcie pôvodného kúrenia. Spoľahlivý zdroj tepla pre Váš domov aj pri -20°C.
Energetická trieda A+++ pre nízkoteplotné aplikácie (A7W35) a A++ pre vysokoteplotné aplikácie (A7W55).


Dostupné s pokročilou inverterovou technológiou v rozsahu riadenia výkonu kompresora od 30 do 100%, elektronicky riadený expanzný ventil, non-stop monitoring cez internet. Možnosť predĺženej záruky 7 rokov a dostupná štátna dotácia až do 3400 eur.
Mám záujem
BoxAir (vzduch - voda)

BoxAir

Rad 5 modelov od 8 kW do 36 kW on/off režimom. Mimoriadne tichý chod vďaka kvalitnému ventilátoru a kompresoru. Odolná a robustná konštrukcia. Kompaktné a prémiové prevedenie vonkajšej jednotky a jednoduchá inštalácia samozrejmosťou. Možnosť čerpania štátnej dotácie až do 3400 eur.
Viac o tomto čerpadle
BoxAir Inverter (vzduch - voda)

BoxAir Inverter

Rad 6 modelov od 7 kw do 35 kw. Plynulá regulácia výkonu v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Talianská ekvitermická regulácia. Digitálne riadený elektronický expanzný ventil. Odolná a robustná konštrukcia. Kompaktné a prémiové prevedenie vonkajšej jednotky a jednoduchá inštalácia samozrejmosťou. Predĺžená záruka a možnosť čerpania štátnej dotácie až do 3 400 eur.
Viac o tomto čerpadle
BoxAir Inverter Split (vzduch - voda)

BoxAir Inverter Split

Rad 4 modelov v prevedení Inverter split s výkonom 2 - 22 kW, plynulé riadenie výkonu v rozsahu 30 -100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Unikátne dvojdielne prevedenie - nulové straty tepla cez potrubie, vyššia ochrana kompresora v interiéry. Jednotky je možné inštalovať ďalej od seba. Predĺžená záruka a možnosť štátnej dotácie.
Viac o tomto čerpadle
BoxAir Inverter Split Combi (vzduch - voda)

BoxAir Inverter Split Combi

Rad 2 modelov 6 kW a 9 kW splitového prevedenia, (vnútorná a vonkajšia jednotka). Plynulá regulácia výkonu v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Zabudovaný nerezový zásobník vody 150L s úžitkovou vodou nad 50°C. Vysoká efektivita vďaka BLDC dvojrotačnému kompresoru a elektronickému vstrekovaniu chladiacej látky. Digitálne riadená expanzný ventil. Non-stop monitoring tepelného čerpadla cez internet samozrejmosťou. Predĺžená záruka a možnosť štátnej dotácie do 3400 eur.
Viac o tomto čerpadle

Schéma zapojenia sústavy tepelného čerpadla vzduch - voda - monoblok

Schéma zapojenia sústavy vzduch - voda (monoblok riešenie)

1 – tepelné čerpadlo typ monoblok
2 – expanzná nádoba
3 – 3-CV (trojcestný ventil)
4 – bojler s TÚV
5 – vykurovací systém: podlahové vykurovanie alebo radiátory
6 – prívod TÚV do rozvodu domu
7 – prívod studenej vody k ohrevu v bojlera

Schéma zapojenia sústavy tepelného čerpadla vzduch - voda - split

Schéma zapojenia sústavy vzduch - voda (split riešenie)

1 – vnútorná jednotka tepelného čerpadla
2 – vykurovací systém (podlahovka alebo radiátory)
3 – expanzná nádoba (vyrovnávanie tlaku v systéme)
4 – zásobník pre TÚV
5 – rozvod TÚV do domu
6 – 3CV (trojcestný ventil)

Produkty

Zem - Voda

tepelné čerpadlá
MasterTherm typu
Zem - Voda

Tento typ tepelného čerpadla využíva naakumulované teplo zo zeme. V plastovej trubici primárneho okruhu cirkuluje nemrznúca zmes s vodou, tzv. soľanka, ktorá si odoberie potrebné nízkopotenciálne teplo zo zeme, kde je stála teplota. Následne sa vo výparníku chladivo odparí a kompresor svojou prácou zvýši tlak a teplotu pár až na 130°C. Tieto horúce pary odovzdajú teplo vykurovacej vode v kondenzátore. Následne sa pary ochladia a poklesne tlak cez otvorenie expanzného ventilu a celý cyklus sa opakuje.

Tepelné čerpadlá zem-voda sa vyznačujú najmä stálym výkonom počas roka. Majú úplne tichý chod a dlhú životnosť, takže aj náklady na inštaláciu sa vrátia v rozmedzí niekoľkých rokov. Preto je ich použitie vhodné najmä v novostavbách a taktiež pre dlhodobé použitie. Pri inštalácii je možné využiť variantu hĺbkového vrtu alebo zemného plošného kolektoru (ZPK), zakopaného v zemi. Možnosť predĺženej záruky 7 rokov a dostupná štátna dotácia až do 3400 eur.
Mám záujem
AquaMaster (zem - voda)

AquaMaster

Rad 12 modelov od 10 kw do 90 kw. Kompaktné a veľmi odolné prevedenie konštrukcie tepelného čerpadla. Rýchla návratnosť investície vďaka mimoriadnej účinnosti. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja.
Viac o tomto čerpadle
AquaMaster Inverter Combi (zem - voda)

AquaMaster Inverter Combi

Rad 4 modelov s výkonom od 12 do 15 kW, plynulá regulácia výkonu v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Riešenie "všetko v jednom". Špičkové tepelné čerpadlo pre vykurovanie obydlia, bazénu, ohrev vody aj chladenie cez stropy. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja. Štátna dotácia do 3400 eur.
Viac o tomto čerpadle

Schéma zapojenia sústavy zem - voda

Schéma zapojenia sústavy zem - voda

1 - tepelné čerpadlo Aquamaster Inverter
2 - expanzná nádoba
3 - 3-CV (trojcestný ventil)
4 - bojler s TÚV
5 - vykurovací systém: podlahové vykurovanie alebo radiátory
6 - prívod TÚV do rozvodu domu
7 - prívod studenej vody k ohrevu do bojlera
A – zemný plošný kolektor (primárny okruh)

Ukážka našich realizácií

Dopytový formulár

Máte záujem o konzultáciu alebo cenovú ponuku? Neváhajte vyplniť formulár.
Prejsť na formulár