Tepelné čerpadlo MasterTherm

AquaMaster Inverter

8 260€

S DPH

Typ čerpadla
Voda - voda
AquaMaster Inverter (voda - voda)

Popis tepelné čerpadlo

Rad 8 modelov s výkonom od 1 do 48 kW. Plynulá regulácia výkonu kompresora v rozsahu 30 - 100% vďaka pokročilej inverterovej technológii. Veľmi rýchla návratnosť investície vďaka najvyšším COP faktorom na trhu vôbec. Kúrenie bez nutnosti pomocného zdroja. Vďaka použitiu koaxiálneho výmenníka sa výmenník tepla nezanáša vápenatými usadeninami. Možnosť čerpania štátnej dotácie až do 3 800 eur.

Tepelné čerpadlo voda-voda je zvlášť vhodné pre aplikácie so systémom studní. Po celý rok Vám tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter zabezpečí príjemnú tepelnú pohodu a ohrev TÚV za najnižšie prevádzkové náklady na trhu.

Výkon modelovej rady AquaMaster Inverter pri W10W35 (60 ot./s.) / COP: AQ17i - 3,80 kW / 5,51 ; AQ22i - 5,80 kW / 6,0 ; AQ26i - 10,2 kW / 6,1 ; AQ30i - 10,3 kW / 6,1 ; AQ37i - 14,2 kW / 6,3 ; AQ45i - 19,2 kW / 6,3 ; AQ60i - 26,6 kW / 6,3 ; AQ90i - 41,2 kW* / 6,0

*- pri 90 ot./s. prvé W = teplota podzemnej vody, druhé W = teplota vykurovacej vody

AquaMaster Inverter pracuje s najvyššou účinnosťou a prevádzkovou spoľahlivosťou. Vďaka teplote vykurovacej vody až 64°C je teda vhodné aj pre rekonštrukcie vykurovacích systémov. Frekvenčný menič kompresora zabezpečí dlhú životnosť tepelného čerpadla a vysokú účinnosť - COP 6,34 až 7,0!

Tento typ tepelného čerpadla môže byť vybavený za príplatok i druhým frekvenčným meničom pre reguláciu otáčok ponorného čerpadla v studni. Tým sa okrem predĺženia životnosti ponorného čerpadla zvýši i celkové COP na úroveň 6,5 až 7,5 v závislosti od konkrétneho modelu. Všetky tepelné čerpadlá typu voda-voda do výkonu 20 kW sú vybavené na primárnej strane koaxiálnym výmenníkom, a preto nie je nutné predraďovať oddeľovací výmenník z dôvodu usadzovania vápenatých usadenín (vodný kameň) vplyvom tvrdosti vody, čím sa podstatne šetria zákazníkom financie. Koaxiálny výmenník je bez navýšenia ceny a jedná sa o svetový unikát nielen na českom a slovenskom trhu. Tepelné čerpadlo typu voda-voda môžu byť za príplatok vybavené setom pre lacné pasívne chladenie podlahou alebo stropom.

Dostupná je až 7-ročná záruka. Všetky modely vedia byť pripojené na internet tzn. diagnostika a regulácia zariadenia je možná i na diaľku. Pre zákazníka je k dispozícii užívateľská aplikácia vo Vašom telefóne.

Ukážka našich realizácií

Dopytový formulár

Máte záujem o konzultáciu alebo cenovú ponuku? Neváhajte vyplniť formulár.
Prejsť na formulár