Výhody našich riešení

Výhody našich riešení

Výhody a odlišnosti našich riešení od ostatných

 • pravidelné významné technologické inovácie výrobcu a zavádzanie najnovších technológií v oblasti riadenia tepelného čerpadla a regulácie
 • možnosť upraviť konfiguráciu a príslušenstvo tepelného čerpadla podľa špecifických požiadaviek klienta
 • mimoriadne tiché kompresory a ventilátory (u vzduch-voda). Dvojité rotačné alebo scroll kompresory uložené v špeciálnom antivibračnom ráme jednotky
 • u modelov vzduch-voda použité najmodernejšie nízkootáčkové ventilátory s veľmi nízkou hladinou hluku
 • elektronický expanzný ventil (EEV) ktorý umožňuje riadiť teplotu prehriatia pár chladiva na výparníku
 • komponenty tepelného čerpadla sú veľmi kvalitné od popredných svetových výrobcov (Nemecko, Taliansko, Česko)
 • ovládanie tepelné čerpadla cez internet, diagnostika a dohľad zo servera výrobcu
 • u tepelných čerpadiel vzduch-voda, voda-voda a zem-voda je výrobcom garantovaná vysoká účinnosť (COP faktor) Nezávislou štátnou skúšobňou v Brne.
 • zavádzanie inverterovej technológie pre moduláciu výkonu tepelného čerpadla podľa potreby objektu. Dostupné pre všetky typy
 • modely voda-voda s najvyššími účinnosťami na trhu vôbec. COP faktor 6,0 až 7,0!
 • u všetkých tepelných čerpadiel typu voda-voda do výkonu 20 kW je konštrukčne a technicky vyriešené nezanášanie výmenníka vápenatými usadeninami (vodným kameňom). Nemusí sa predraďovať nijaký oddeľovací výmenník.
 • pri montáži nepoužívame žiadny plasto-hliník ani PPR-ko - sú to lacné a nekvalitné montážne materiály ktoré dokázateľne škrtia prietoky, ktoré sú mimoriadne dôležité u tepelných čerpadiel! Tieto lacné materiály majú nízku tepelnú vodivosť a majú podstatne nižšiu životnosť ako medené a mosadzné komponenty. Vsaďte na osvedčenú kvalitu a nenechajte sa oklamať lákavo lacnou montážou!

U tepelného čerpadla je možné ako nadštandardnú výbavu zvoliť vysokoefektívny ohrev TÚV pomocou tzv. desuperheatru, čím sa šetrí ďalších asi 30% nákladov na jej ohrev oproti klasickému ohrevu TÚV tepelným čerpadlom prepínaním ohrevu cez 3CV do zásobníka. Ohrev týmto spôsobom je realizovaný takou istou vysokou účinnosťou (vysoké COP číslo), ako je u nízkoteplotného vykurovania (podlahové teplovodné vykurovanie alebo stenové vykurovanie), ale na teplotu 55°C až 75°C. Úspora oproti ohrevu TÚV plynom môže byť až do 70%! Tepelné čerpadlá spĺňajú najprísnejšiu energetickú triedu A+++ pre nízkoteplotné aplikácie.

Poskytovanie dotácií - Zelená domacnostiam

Poskytovanie štátnych dotácií

Firma AB Therm s.r.o je zapísaná v registri oprávnených zhotoviteľov v SIEA pre inštalácie tepelných čerpadiel, solárnych a fotovoltických systémov  v rámci dotačného programu ” Zelená domácnostiam”. Ponúkané tepelné čerpadlá, solárne a fotovoltické systémy sú oprávnené zariadenia sú takisto registrované ako oprávnené zariadenia v databáze SIEA. Tepelné čerpadlá sú z produkcie českého výrobcu MasterTherm s.r.o a je na ne v rámci dotačného programu “Zelená domácnostiam” poskytovaná pre domácnosti po splnení podmienok SIEA dotácie na vybrané typy tepelných čerpadiel až do výšky 3400 €.
Ovládanie cez internet

Ovládanie a diagnostika cez internet

Všetky tepelné čerpadlá MasterTherm je možné po doplnení internetového modulu pripojiť k internetu. Každý používateľ má tým pádom možnosť sledovať a ovládať tepelné čerpadlo z webu, tabletu alebo mobilu. Tak isto je možné včas diagnostikovať poruchu a servisní technici môžu prísť k zásahu už vopred vybavení náhradným dielom, prípadne postačí len urobiť korekcie v nastaveniach parametrov na diaľku a výjazd nie je nutný, čím sa šetria finančné prostriedky úžívateľa.
App StoreGoogle play app

Na profesionálnu podlahovku patrí kvalitná dlažba

Moderný internetový obchod keramco.sk Vám poskytne mimoriadne široký výber talianskej dlažby, potrebnú inšpiráciu, uľahčí Vám prehliadanie a nákup z pohodlia Vášho domova. Zabezpečíme rýchle a spoľahlivé doručenie kamkoľvek na Slovensku.

www.keramco.sk
Talianska prémiová dlažba

Dopytový formulár

Máte záujem o konzultáciu alebo cenovú ponuku? Neváhajte vyplniť formulár.
Prejsť na formulár