Aká je najlepšia podlahová krytina pre podlahové kúrenie?

Aká je najlepšia podlahová krytina pre podlahové kúrenie?

Ktorá podlahová krytina je najoptimálnejšia voľba pre kombináciu s podlahovým kúrením? Najviac bodov a naše odporúčanie by získala keramická dlažba.

Keramická dlažba sa vyznačuje bezkonkurenčne najlepšou tepelnou vodivosťou a tým pádom neznižuje účinnosť podlahového kúrenia v kombinácii s tepelným čerpadlom.

Podlahové kúrenie a keramická dlažba sú dva veľmi populárne prvky v modernom stavebníctve. Tieto prvky nielenže pridávajú estetickú hodnotu do interiéru, ale aj zvyšujú komfort a úsporu energií. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžete kombinovať podlahové kúrenie s dlažbou a aké výhody to prináša.

Teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Teplovodné alebo elektrické podlahové kúrenie je forma vykurovania, ktorá sa v posledných rokoch stala čoraz populárnejšou a dnes už tvorí prakticky prvú voľbu pri projektovom návrhu novostavby. My sa budeme venovať v tomto článku teplovodnému podlahovému kúreniu. Výhodou podlahového kúrenia je, že teplo sa šíri absolútne rovnomerne po celej miestnosti a nie len v okolí radiátorov, čo zvyšuje teplotný komfort a nezanedbateľne znižuje náklady na vykurovanie. Nakoľko tým, že sa podstatne zväčší teplosmenná plocha, ktorá odovzdáva teplo miestnosti, nie je nutné do podlahy kúriť vysokou teplotou vykurovacej vody ale pokojne nižším teplotným spádom okolo 32-36°C na prívode do vykurovacieho systému. Okrem toho, podlahové kúrenie nevyžaduje žiadnu priestorovú potrebu a umožňuje voľné umiestnenie nábytku v miestnosti.

Keramická dlažba

Dlažba je trvanlivá a odolná podlahová krytina, ktorá je vhodná pre rôzne miestnosti vrátane kúpeľne, kuchyne, spálne, toalety, na schody ale napríklad aj do exteriéru na terasu alebo okolo bazéna. Dlažba má tiež výhodu, že je ľahko čistiteľná a nevstrebáva vodu, čo ju robí vhodnou pre mokré miestnosti. Zároveň pokiaľ ide o dizajn, dlažba splní aj tie najnáročnejšie dizajnové a kvalitatívne požiadavky. Dnes sa vyrábajú aj veľkoformátové dlažby v rozmeroch 278 a 32 cm. Odporúčame Vám pri výbere dlažby zvoliť overeného dodávateľa, ktorý má bohaté skúsenosti s dodaním a servisom dlažby a obkladov ako napr. slovenský e-shop keramco.sk.

Kombinácia podlahového kúrenia a dlažby

Kombinácia podlahového kúrenia a dlažby môže byť vynikajúcim riešením pre mnohé interiéry. Pri použití podlahového kúrenia s dlažbou, teplo sa najrovnomernejšie šíri po celej miestnosti, čo zvyšuje komfort a znižuje náklady na vykurovanie. Okrem toho, keramická dlažba má veľmi nízky tepelný odpor a naopak výbornú tepelnú priestupnosť, čo umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie šírenie tepla v miestnosti. Preto za nás sú podlahové kúrenie a dlažba optimálna kombinácia podlahovej krytiny a vykurovacieho systému, kde sa dosahuje najlepšie šírenie tepla v miestnosti, nízka miera potrebnej údržby, vysoká odolnosť a efektivita.

Poskytovanie dotácií - Zelená domacnostiam

Poskytovanie štátnych dotácií

Firma AB Therm s.r.o je zapísaná v registri oprávnených zhotoviteľov v SIEA pre inštalácie tepelných čerpadiel, solárnych a fotovoltických systémov  v rámci dotačného programu ” Zelená domácnostiam”. Ponúkané tepelné čerpadlá, solárne a fotovoltické systémy sú oprávnené zariadenia sú takisto registrované ako oprávnené zariadenia v databáze SIEA. Tepelné čerpadlá sú z produkcie českého výrobcu MasterTherm s.r.o a je na ne v rámci dotačného programu “Zelená domácnostiam” poskytovaná pre domácnosti po splnení podmienok SIEA dotácie na vybrané typy tepelných čerpadiel až do výšky 3400 €.
Ovládanie cez internet

Ovládanie a diagnostika cez internet

Všetky tepelné čerpadlá MasterTherm je možné po doplnení internetového modulu pripojiť k internetu. Každý používateľ má tým pádom možnosť sledovať a ovládať tepelné čerpadlo z webu, tabletu alebo mobilu. Tak isto je možné včas diagnostikovať poruchu a servisní technici môžu prísť k zásahu už vopred vybavení náhradným dielom, prípadne postačí len urobiť korekcie v nastaveniach parametrov na diaľku a výjazd nie je nutný, čím sa šetria finančné prostriedky úžívateľa.
App StoreGoogle play app

Na profesionálnu podlahovku patrí kvalitná dlažba

Moderný internetový obchod keramco.sk Vám poskytne mimoriadne široký výber talianskej dlažby, potrebnú inšpiráciu, uľahčí Vám prehliadanie a nákup z pohodlia Vášho domova. Zabezpečíme rýchle a spoľahlivé doručenie kamkoľvek na Slovensku.

www.keramco.sk
Talianska prémiová dlažba

Dopytový formulár

Máte záujem o konzultáciu alebo cenovú ponuku? Neváhajte vyplniť formulár.
Prejsť na formulár